Tillbaka
Stockholm Pinball - månadstävling, Mars 2020

 
Datum: 2020-03-07
Plats: Flippergubben
Spelträffssnack: Klicka här
Lottade Kvalspel:
Lotta2 (Lotta2)
Lotta1 (Lotta1)
Lotta5 (Lotta5)
Lotta6 (Lotta6)
Lotta4 (Lotta4)
Lotta3 (Lotta3)
Deltagare
Medelrank för tävlingen: 1603
Användarnamn Startrank Slutrank +/-
bitlana 1400 1701 301p
McBEAST 1400 1557 157p
EVM 1400 1512 112p
POJ 1539 1619 80p
GM 1637 1690 53p
OGM 1686 1735 49p
Qasper 1585 1626 41p
Rab 1558 1598 40p
OST 1574 1613 39p
APB 1622 1657 35p
Nedo 1615 1644 29p
Sandra 1602 1626 24p
mollemoll 1537 1560 23p
Andro 1554 1576 22p
AFX 1757 1777 20p
jimi0423 1595 1611 16p
lulle 1491 1490 -1p
PML 1704 1702 -2p
REO 1621 1616 -5p
ESK 1659 1651 -8p
Mulle Livsgnist 1619 1608 -11p
OPT 1737 1725 -12p
MYG 1677 1664 -13p
Chrishillman 1617 1604 -13p
JET 1575 1560 -15p
Krigus 1590 1575 -15p
OFK 1604 1587 -17p
Frekal 1712 1693 -19p
BMD1994 1540 1519 -21p
DDT 1532 1511 -21p
ADY2 1561 1537 -24p
FAX 1659 1632 -27p
BAT 1758 1731 -27p
Klatte 1740 1711 -29p
Stefan64 1545 1514 -31p
Veronica138 1626 1575 -51p
ROK 1680 1622 -58p
Kvalresultat
Användare Omgång 1 Omgång 2 Totalt
OGM 5 5 10
POJ 4 4 8
OST 2 6 8
BAT 4 3 7
OFK 4 1 5
McBEAST 1 1 2
Veronica138 1 1 2
APB 5 3 8
AFX 3 4 7
Sandra 3 3 6
mollemoll 2 3 5
ROK 2 0 2
ADY2 0 2 2
Rab 3 3 6
jimi0423 4 2 6
REO 3 3 6
MYG 2 3 5
Klatte 2 3 5
DDT 1 1 2
OPT 3 4 7
ESK 3 3 6
Krigus 4 1 5
Mulle Livsgnist 2 3 5
Andro 1 4 5
lulle 2 1 3
bitlana 5 4 9
Qasper 3 4 7
Frekal 3 3 6
Chrishillman 3 1 4
FAX 0 3 3
Stefan64 1 0 1
GM 4 4 8
PML 3 5 8
Nedo 4 3 7
JET 2 2 4
BMD1994 2 1 3
EVM 0 0 0
Slutresultat
Plats Spelare GP-Poäng
1. AFX 12
2. GM 10
3. POJ 8
4. Nedo 7
5. OGM 6
6. Sandra 5
7. Frekal 4
8. bitlana 3
Omgångarna:
Omgång 1, grupp 1
Tävlande Spel Vinnare
BAT - McBEAST Lotta2 BAT
BAT - OFK Lotta2 OFK
BAT - OGM Lotta2 OGM
BAT - OST Lotta2 BAT
BAT - POJ Lotta2 BAT
BAT - Veronica138 Lotta2 BAT
McBEAST - OFK Lotta2 OFK
McBEAST - OGM Lotta2 OGM
McBEAST - OST Lotta2 OST
McBEAST - POJ Lotta2 POJ
McBEAST - Veronica138 Lotta2 McBEAST
OFK - OGM Lotta2 OFK
OFK - OST Lotta2 OFK
OFK - POJ Lotta2 POJ
OFK - Veronica138 Lotta2 Veronica138
OGM - OST Lotta2 OGM
OGM - POJ Lotta2 OGM
OGM - Veronica138 Lotta2 OGM
OST - POJ Lotta2 POJ
OST - Veronica138 Lotta2 OST
POJ - Veronica138 Lotta2 POJ
Omgång 1, grupp 2
Tävlande Spel Vinnare
ADY2 - AFX Lotta1 AFX
ADY2 - APB Lotta1 APB
ADY2 - mollemoll Lotta1 mollemoll
ADY2 - ROK Lotta1 ROK
ADY2 - Sandra Lotta1 Sandra
AFX - APB Lotta1 APB
AFX - mollemoll Lotta1 AFX
AFX - ROK Lotta1 ROK
AFX - Sandra Lotta1 AFX
APB - mollemoll Lotta1 APB
APB - ROK Lotta1 APB
APB - Sandra Lotta1 APB
mollemoll - ROK Lotta1 mollemoll
mollemoll - Sandra Lotta1 Sandra
ROK - Sandra Lotta1 Sandra
Omgång 1, grupp 3
Tävlande Spel Vinnare
DDT - jimi0423 Lotta5 jimi0423
DDT - Klatte Lotta5 Klatte
DDT - MYG Lotta5 MYG
DDT - Rab Lotta5 Rab
DDT - REO Lotta5 DDT
jimi0423 - Klatte Lotta5 jimi0423
jimi0423 - MYG Lotta5 jimi0423
jimi0423 - Rab Lotta5 Rab
jimi0423 - REO Lotta5 jimi0423
Klatte - MYG Lotta5 MYG
Klatte - Rab Lotta5 Klatte
Klatte - REO Lotta5 REO
MYG - Rab Lotta5 Rab
MYG - REO Lotta5 REO
Rab - REO Lotta5 REO
Omgång 1, grupp 4
Tävlande Spel Vinnare
Andro - ESK Lotta6 ESK
Andro - Krigus Lotta6 Krigus
Andro - lulle Lotta6 Andro
Andro - Mulle Livsgnist Lotta6 Mulle Livsgnist
Andro - OPT Lotta6 OPT
ESK - Krigus Lotta6 ESK
ESK - lulle Lotta6 lulle
ESK - Mulle Livsgnist Lotta6 ESK
ESK - OPT Lotta6 OPT
Krigus - lulle Lotta6 Krigus
Krigus - Mulle Livsgnist Lotta6 Krigus
Krigus - OPT Lotta6 Krigus
lulle - Mulle Livsgnist Lotta6 Mulle Livsgnist
lulle - OPT Lotta6 lulle
Mulle Livsgnist - OPT Lotta6 OPT
Omgång 1, grupp 5
Tävlande Spel Vinnare
bitlana - Chrishillman Lotta4 bitlana
bitlana - FAX Lotta4 bitlana
bitlana - Frekal Lotta4 bitlana
bitlana - Qasper Lotta4 bitlana
bitlana - Stefan64 Lotta4 bitlana
Chrishillman - FAX Lotta4 Chrishillman
Chrishillman - Frekal Lotta4 Frekal
Chrishillman - Qasper Lotta4 Chrishillman
Chrishillman - Stefan64 Lotta4 Chrishillman
FAX - Frekal Lotta4 Frekal
FAX - Qasper Lotta4 Qasper
FAX - Stefan64 Lotta4 Stefan64
Frekal - Qasper Lotta4 Qasper
Frekal - Stefan64 Lotta4 Frekal
Qasper - Stefan64 Lotta4 Qasper
Omgång 1, grupp 6
Tävlande Spel Vinnare
BMD1994 - EVM Lotta3 BMD1994
BMD1994 - GM Lotta3 GM
BMD1994 - JET Lotta3 JET
BMD1994 - Nedo Lotta3 Nedo
BMD1994 - PML Lotta3 BMD1994
EVM - GM Lotta3 GM
EVM - JET Lotta3 JET
EVM - Nedo Lotta3 Nedo
EVM - PML Lotta3 PML
GM - JET Lotta3 GM
GM - Nedo Lotta3 Nedo
GM - PML Lotta3 GM
JET - Nedo Lotta3 Nedo
JET - PML Lotta3 PML
Nedo - PML Lotta3 PML
Omgång 2, grupp 1
Tävlande Spel Vinnare
McBEAST - BAT Lotta2 BAT
OFK - BAT Lotta2 BAT
OGM - BAT Lotta2 OGM
OST - BAT Lotta2 OST
POJ - BAT Lotta2 POJ
Veronica138 - BAT Lotta2 BAT
OFK - McBEAST Lotta2 McBEAST
OGM - McBEAST Lotta2 OGM
OST - McBEAST Lotta2 OST
POJ - McBEAST Lotta2 POJ
Veronica138 - McBEAST Lotta2 Veronica138
OGM - OFK Lotta2 OGM
OST - OFK Lotta2 OST
POJ - OFK Lotta2 POJ
Veronica138 - OFK Lotta2 OFK
OST - OGM Lotta2 OST
POJ - OGM Lotta2 OGM
Veronica138 - OGM Lotta2 OGM
POJ - OST Lotta2 OST
Veronica138 - OST Lotta2 OST
Veronica138 - POJ Lotta2 POJ
Omgång 2, grupp 2
Tävlande Spel Vinnare
AFX - ADY2 Lotta1 AFX
APB - ADY2 Lotta1 APB
mollemoll - ADY2 Lotta1 mollemoll
ROK - ADY2 Lotta1 ADY2
Sandra - ADY2 Lotta1 ADY2
APB - AFX Lotta1 APB
mollemoll - AFX Lotta1 AFX
ROK - AFX Lotta1 AFX
Sandra - AFX Lotta1 AFX
mollemoll - APB Lotta1 mollemoll
ROK - APB Lotta1 APB
Sandra - APB Lotta1 Sandra
ROK - mollemoll Lotta1 mollemoll
Sandra - mollemoll Lotta1 Sandra
Sandra - ROK Lotta1 Sandra
Omgång 2, grupp 3
Tävlande Spel Vinnare
jimi0423 - DDT Lotta5 DDT
Klatte - DDT Lotta5 Klatte
MYG - DDT Lotta5 MYG
Rab - DDT Lotta5 Rab
REO - DDT Lotta5 REO
Klatte - jimi0423 Lotta5 jimi0423
MYG - jimi0423 Lotta5 MYG
Rab - jimi0423 Lotta5 Rab
REO - jimi0423 Lotta5 jimi0423
MYG - Klatte Lotta5 Klatte
Rab - Klatte Lotta5 Rab
REO - Klatte Lotta5 Klatte
Rab - MYG Lotta5 MYG
REO - MYG Lotta5 REO
REO - Rab Lotta5 REO
Omgång 2, grupp 4
Tävlande Spel Vinnare
ESK - Andro Lotta6 Andro
Krigus - Andro Lotta6 Andro
lulle - Andro Lotta6 lulle
Mulle Livsgnist - Andro Lotta6 Mulle Livsgnist
OPT - Andro Lotta6 Andro
Krigus - ESK Lotta6 ESK
lulle - ESK Lotta6 ESK
Mulle Livsgnist - ESK Lotta6 ESK
OPT - ESK Lotta6 OPT
lulle - Krigus Lotta6 Krigus
Mulle Livsgnist - Krigus Lotta6 Mulle Livsgnist
OPT - Krigus Lotta6 OPT
Mulle Livsgnist - lulle Lotta6 Mulle Livsgnist
OPT - lulle Lotta6 OPT
OPT - Mulle Livsgnist Lotta6 OPT
Omgång 2, grupp 5
Tävlande Spel Vinnare
Chrishillman - bitlana Lotta4 bitlana
FAX - bitlana Lotta4 bitlana
Frekal - bitlana Lotta4 bitlana
Qasper - bitlana Lotta4 Qasper
Stefan64 - bitlana Lotta4 bitlana
FAX - Chrishillman Lotta4 FAX
Frekal - Chrishillman Lotta4 Frekal
Qasper - Chrishillman Lotta4 Qasper
Stefan64 - Chrishillman Lotta4 Chrishillman
Frekal - FAX Lotta4 FAX
Qasper - FAX Lotta4 Qasper
Stefan64 - FAX Lotta4 FAX
Qasper - Frekal Lotta4 Frekal
Stefan64 - Frekal Lotta4 Frekal
Stefan64 - Qasper Lotta4 Qasper
Omgång 2, grupp 6
Tävlande Spel Vinnare
EVM - BMD1994 Lotta3 BMD1994
GM - BMD1994 Lotta3 GM
JET - BMD1994 Lotta3 JET
Nedo - BMD1994 Lotta3 Nedo
PML - BMD1994 Lotta3 PML
GM - EVM Lotta3 GM
JET - EVM Lotta3 JET
Nedo - EVM Lotta3 Nedo
PML - EVM Lotta3 PML
JET - GM Lotta3 GM
Nedo - GM Lotta3 GM
PML - GM Lotta3 PML
Nedo - JET Lotta3 Nedo
PML - JET Lotta3 PML
PML - Nedo Lotta3 PML
Särspel
Tävlande1 Tävlande2 Spel
Andro (v) Mulle Livsgnist Lotta1
Andro (v) Krigus Lotta1
GM (v) PML Lotta1
Rab (v) jimi0423 Lotta1
Rab (v) REO Lotta1
jimi0423 (v) REO Lotta1
POJ (v) OST Lotta1
åttondelssfinal
Tävlande1 Tävlande2 Spel
OGM (v) Andro Lotta1
AFX (v) jimi0423 Lotta1
OPT Nedo (v) Lotta1
bitlana (v) PML Lotta1
APB Frekal (v) Lotta1
POJ (v) ESK Lotta1
Rab Sandra (v) Lotta1
GM (v) Qasper Lotta1
kvartsfinal
Tävlande1 Tävlande2 Spel
OGM AFX (v) Lotta1
Nedo (v) bitlana Lotta1
Frekal POJ (v) Lotta1
Sandra GM (v) Lotta1
Semifinal
Tävlande1 Tävlande2 Spel
AFX (v) Nedo Lotta1
GM (v) POJ Lotta1
Järnmatch
Tävlande1 Tävlande2 Spel
POJ (v) Nedo Lotta1
OGM (v) Sandra Lotta1
OGM (v) Frekal Lotta1
Sandra (v) Frekal Lotta1
Final
Tävlande1 Tävlande2 Spel
GM AFX (v) Lotta1
Bilder
Inga bilder uppladdade